10:02:2012 - 20:10
Stand E2+E3+E4
28:01:2012 - 14:49
Verslag E2 21 jan 1...
27:01:2012 - 18:41
Verslag E3 21 jan 1...


E-hockey - Hockeyen in een elektrische rolstoel

Naast het algemeen bekende veldhockey voor valide sporters, bestaat er ook hockey voor spelers met een lichamelijke beperking E-hockey (Elektrisch rolstoelhockey).

Klik hier voor de spelregels. 

Klik hier voor de signalen die de scheidsrechters gebruiken.

De spelers die in een elektrische rolstoel zitten, hebben meestal een spierziekte of zijn spastisch. Rolstoelhockey geeft sportieve uitdagingen en biedt hen de mogelijkheid om sociale contacten met medespelers en supporters te leggen. Elektrisch rolstoelhockey werkt als volgt: Twee teams van 4 of 5 spelers hockeyen tegen elkaar in een zaal, met een lichte stick en een plastic bal. Voor spelers met weinig kracht in hun armen of handen wordt een aparte stick onderaan de rolstoel bevestigd, een zogenaamde T-stick.

De E-hockey competitie

E-hockey wordt  in competitieverband gespeeld. Vier tot zes keer per jaar treffen de competitieteams elkaar op een zaterdag in een bepaalde stad. In de zaal worden dan een aantal competitiewedstrijden gespeeld. Het eerste team van de Eindhovense Bulls speelt landelijk in de Overgangsklasse. De overige drie teams spelen in de regionale competitie. De belangrijkste verschillen tussen de Hoofdklasse/Overgangsklasse en de regionale competitie zijn: in de Overgangsklasse is het speelveld groter dan in de regionale competitie;in de Overgangsklasse kan er achter de goal door gespeeld worden zoals bij ijshockey en in de regionale competitie niet;in de Overgangsklasse bestaat een team uit 5 spelers (4 veldspelers en 1 keeper) in tegenstelling tot de regionale competitie, waar een team bestaat uit 4 spelers (3 veldspelers en 1 keeper).

Nadere uitleg competitie

De Hoofdklasse/Overgangsklasse-competitie bestaat uit 6 competitiedagen verspreid over het jaar. Aan het einde van de zesde toernooidag wordt de stand opgemaakt. Wie als eerste eindigt is dan Nederlands kampioen. De regionale competitie daarentegen bestaat uit 4 competitiedagen in toernooivorm. Aan het einde van de laatste toernooidag wordt dan net als in de Hoofdklasse/Overgangsklasse de stand opgemaakt. In Nederland zijn 4 regio’s, West, Midden, Oost en Zuid. Elke regio bestaat uit een 1e en 2e klasse. De eerste twee uit iedere klasse strijden aan het eind van het seizoen om de Nederlandse titel. Daarnaast wordt er elk jaar het bekertoernooi georganiseerd, waar ieder team zich vrij voor kan inschrijven. De winnaar krijgt dan de "Beker". Tenslotte zijn er ook internationale toernooien. Goed om ervaringen uit te wisselen, maar helaas vaak financieel moeilijk te realiseren. Rolstoelhockey wordt niet alleen op nationaal niveau, maar ook op internationaal niveau gespeeld. In juni 2005 nam het Nederlands Team deel aan de Europese kampioenschappen in Rome, waar het Europees kampioen werd en in 2004 werd Nederland wereldkampioen in Helsinki (Onze speler Sjors van der Zanden maakte beide keren deel uit van de selectie).

Een ieder die belangstelling heeft voor rolstoelhockey is van harte welkom op een competitiewedstrijd, maar natuurlijk ook tijdens de wekelijkse training op maandagmiddag voor het vierde team en beginnende hockeyers van 15.15 – 16.15 uur in de sportzaal van de Mytylschool Eindhoven aan de Toledolaan in Eindhoven. Op dinsdagavond trainen de spelers van het eerste, het tweede en het derde team van 19.00 - 20.30 uur in het Indoor-Sportcentrum gelegen aan de Theo Koomenlaan 1 in Eindhoven.

 

ninebits